Pielęgnacja wieloetapowa

5 kroków – 5 minut

 

Dla każdej z nas zaleca się indywidualny program pielęgnacji, w zależności od kondycji skóry. Mamy inną skórę, z różnymi jej cechami i problemami. Nie bój się przyglądać swojej skórze. Ważne jak będziesz ją pielęgnować, jakich kosmetyków użyjesz i w jaki sposób to zrobisz. Rytuał, który chcemy Ci przedstawić wymaga około 6 minut rano i wieczorem. Idąc naszym TROP-em zapewnisz idealną pielęgnację, po której Twoja skóra będzie czuła się dobrze. Na pewno możesz sobie na to pozwolić!

 

1.  Dwuetapowe oczyszczanie: olej i woda

Mycie twarzy olejami doskonale usuwa makijaż, całodzienne zanieczyszczenia i martwy naskórek. Wlej olejek myjący na dłoń i rozprowadź go palcami po powiekach, pod oczami i na całej buzi oraz szyi. Wykonaj masaż okrężnymi ruchami. Małą ściereczkę lub ręczniczek zmocz pod gorącą wodą, wykręć i połóż na twarz na 5-6 oddechów. To czas na otwarcie porów i dotarcie olejku jak najgłębiej. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń. Możesz powtórzyć tę czynność 2 razy.

Teraz ręczniczek zmocz zimną wodą i delikatnie usuń makijaż. Zostanie on na materiale, a twarz będzie oczyszczona. Zimna woda zamknie pory i dodatkowo usunie zabrudzenia mechaniczne. Wypierz ręczniczek i wysusz, aby był gotowy do kolejnego użycia. Zamiast ręczniczka lub ściereczki, możesz też użyć płatków kosmetycznych.

Doskonałą propozycją jest myjący olejek z awokado KOI. Świetnie zmywa makijaż, nie pozostawiając tłustej warstwy. Nadaje się dla każdej cery, również tłustej

 

2.  Tonizacja

Jest to proces przywracania naturalnego pH skóry, które zmienia się podczas mycia. Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele zależy od tego etapu?! Zadaniem toniku nie jest oczyszczanie twarzy, lecz przygotowanie jej do dalszej pielęgnacji. Uważaj na toniki zawierające alkohol, gdyż trudno jest się po nim skórze zregenerować.

Przy etapie tonizowania najlepiej sprawdzi się tonik z nanozłotem KOI. Nie zawiera on alkoholu, a na nonozłoto ma właściwości aseptyczne, przeciwtrądzikowe, nawilżające i odmładzające. Dodatkowo pozwala na wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry.

 

3.  Kosmetyk skoncentrowany (eliksir, esencja lub serum)

Po etapie oczyszczania i tonizacji skóra jest przygotowana na przyjęcie lekkiego, ale skoncentrowanego eliksiru, esencji lub serum. Ten kosmetyk powinien dobrze nawilżyć skórę, szukaj więc w składzie kwasu hialuronowego, lecytyny i kolagenu. On nie zastąpi kremu, ale wzmocni jego działanie!

Skoncentrowany, luksusowy eliksir KOI przywraca skórze wilgotność i pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny.  Ma lekko lepką konsystencję (lecytyna), która szybko się wchłania.

 

4.  Krem pod oczy

Skóra pod oczami nie zawiera tkanki tłuszczowej i jest wyjątkowo delikatna. Każdy kosmetyk, którego użyjemy w okolice oczu nie może jej podrażniać. Krem pod oczy delikatnie wklepuj, a nie wcieraj.

Krem pod oczy z usieciowanym kwasem hialuronowym KOI doskonale nawilża skórę przez długi czas i zmniejsza cienie.

 

5.  Krem

O tym etapie pamiętamy wszystkie, ale decydujące znaczenie ma to jaki krem wybierzemy. Na dzień, warto skorzystać z kremów z antyoksydantami, filtrami UV i kwasem hialuronowym. Zaś na noc wybierz krem regenerujący z kwasami GLA, olejami i retinolem. Propozycją KOI są kremy, które każda z nas dostosuje do swoich potrzeb, w zależności o tego czy chcemy skórę odżywić, odbudować, zregenerować czy ultranawilżyć.